Nowy dokument MIX

Nowy dokument MIX

Dokument "MIX" służy do tworzenia nowego dokumentu pakowania, który zawiera informacje dotyczące palety MIX.

Poniżej opis poszczególnych elementów formularza:

Pasek poleceń: Zapisz: Przycisk umożliwiający zapisanie wypełnianego formularza dokumentu Paleta MIX.

Bufor: Przycisk umożliwiający zapisanie wypełnianego formularza do bufora, co pozwala na późniejszą edycję i akceptację.

Usuń: Przycisk służący do anulowania wypełnianego formularza, czyli usuwa go bez zapisywania.

Pola Numer referencyjny i Data utworzenia dokumentu:

Numer referencyjny: Pole, w którym automatycznie nadawany jest numer referencyjny związany z dokumentem Paleta MIX.

Data utworzenia dokumentu: Pole, w którym automatycznie umieszczana jest data utworzenia dokumentu.

Sekcja Paleta MIX

W tej sekcji można wprowadzić informacje dotyczące palety MIX, takie jak identyfikator palety, dane dotyczące mieszanych towarów na palecie itp.

Dodawanie Usług, Notatek, Plików, Załączników i Zdjęć:

Nad sekcją Paleta MIX znajdują się przyciski, które umożliwiają dodawanie różnych elementów do dokumentu pakowania:

Dodaj Usługę: Pozwala na dodanie informacji o usłudze związanej z paletą MIX.

Dodaj Notatkę: Umożliwia dodanie dodatkowych notatek i komentarzy do dokumentu.

Dodaj Plik: Pozwala na załączenie pliku do dokumentu.

Dodaj Załącznik: Umożliwia dodanie załączników do dokumentu.

Dodaj Zdjęcie: Pozwala na dodanie zdjęć związanych z paletą MIX.

Wypełnienie odpowiednich pól i dodanie potrzebnych elementów pozwala na utworzenie i zapisanie nowego dokumentu MIX, który zawiera informacje o pakowaniu palety mieszanej towarów.

Sekcja Paleta MIX

W sekcji "Paleta MIX" formularza dopisania dokumentu "MIX" dostępne są pola wymagające wypełnienia:

Asortyment: Pole, w którym należy wpisać nazwę asortymentu, czyli konkretnego towaru, który będzie znajdował się na palecie MIX.

Lokalizacja: Pole, w którym należy wpisać nazwę lokalizacji, czyli miejsca składowania, gdzie zostanie umieszczona paleta MIX.

Ilość: Pole, w którym podaje się ilość asortymentu (towaru) znajdującego się na palecie MIX.

Aby odfiltrować wyniki wyszukiwania, wystarczy wpisać w polu Asortyment lub Lokalizacja ciąg składający się z przynajmniej dwóch znaków, a lista kartotek zostanie zawężona do pozycji spełniających ten warunek.

W polu Uwagi do pozycji można wpisać dodatkowy komentarz dotyczący wybranej pozycji na palecie MIX. Po wypełnieniu odpowiednich pól i dodaniu pozycji za pomocą zielonego przycisku "Dodaj", informacje o tej pozycji pojawią się w tabeli poniżej.

Po dodaniu wszystkich pozycji (artykułów) na palecie MIX, należy kliknąć przycisk "Zapisz". Po zapisaniu dokumentu pojawi się nowa sekcja, gdzie można wybrać lokalizację składowania dla całej palety MIX, określić rodzaj palety oraz nadać jej numer. Dodatkowo, w tej sekcji można również uzupełnić numer wewnętrzny dokumentu, wybrać magazyniera odpowiedzialnego za mix i dodać uwagi dotyczące dokumentu.

Wypełnienie wszystkich tych danych pozwoli na kompletnie utworzenie dokumentu "MIX" z informacjami o pozycjach na palecie, lokalizacji, numerze palety itp. Następnie można go zapisać w buforze lub na stałe w rejestrze "MIX".

Zapisz dokument

Dokumenty "MIX" można zapisać na dwa sposoby: 

Wybierając opcję "Bufor": Kliknięcie na przycisk "Bufor" po wypełnieniu wszystkich pól spowoduje zapisanie formularza w buforze. Oznacza to, że dokument zostanie zapisany tymczasowo i będzie można go później edytować lub dodać do rejestrów po zatwierdzeniu.

Wybierając opcję "Zapisz": Kliknięcie na przycisk "Zapisz" po wypełnieniu wszystkich pól spowoduje zapisanie formularza w rejestrze "Tworzenie palet MIX". Oznacza to, że dokument zostanie zapisany na stałe i będzie dostępny w rejestrze jako zatwierdzony.

Dokumenty "MIX" zapisane przez wybór opcji "Bufor" będą widoczne w rejestrze "Tworzenie palet MIX bufor", natomiast dokumenty zapisane przez wybór opcji "Zapisz" będą widoczne w rejestrze "Tworzenie palet MIX".

W rejestrze "Tworzenie palet MIX" można znaleźć i przeglądać zapisane dokumenty "MIX" oraz wykonać na nich różne operacje, takie jak edycja, podgląd czy wydruk.